معرفی انواع پسوندهای دامنه

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
3/5 - (1 امتیاز)
معرفی انواع پسوند دامنه

در دنیای امروز، دامنه ها به عنوان یکی از مهمترین عوامل در بهبود سئو و جذب ترافیک وب سایت ها شناخته شده اند. پسوند دامنه نیز یکی از عوامل مهم در تعیین محتوای وب سایت است. در این مقاله، به بررسی انواع پسوند های دامنه و نحوه استفاده آن ها پرداخته خواهد شد.

1- پسوند .com

پسوند .com یکی از معروف ترین پسوندهای دامنه است که برای کاربران حرفه ای و کسب و کار های بزرگ مناسب است. این پسوند برای شرکت های بین المللی، فروشگاه های آنلاین، سرویس های خبر رسانی و … مناسب است.

2- پسوند .org

پسوند .org برای سازمان ها، نهاد ها، جمعیت ها و … مناسب است. با توجه به رابطۀ نزدیک با سازمان ملل، این پسوند برای سازمان های غیرانتفاعی و خیریه ها نیز مناسب است.

3- پسوند .net

پسوند .net برای شرکت های فناوری اطلاعات، شبکه های اجتماعی و … مناسب است. این پسوند به دلیل مرتبط بودن با شبکه های اجتماعی، برای وب سایت های محصولات دیجیتال نیز مناسب است.

4- پسوند .info

پسوند .info برای وب سایت های خبر رسانی، مقالات علمی و … مناسب است. این پسوند به دلیل تخصص در حوزۀ اطلاعات، برای وب سایت های آموزشی نیز مناسب است.

5- پسوند .biz

پسوند .biz برای کاربران حرفه ای، کارآفرینان و … مناسب است. این پسوند به دلیل تخصص در حوزۀ کارآفرینی، برای وب سایت های کارآفرینان نیز مناسب است.

6- پسوند .co

پسوند .co چهار حرفی است که برای وب سایت های کوچک و شرکت های جو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader